Tragi wracają do gry!

Za całą branżą beauty ciężkie miesiące, ale też dobre doświadczenia – wzajemnego wspierania się, wielogodzinnych rozmów, kreatywnych spotkań online, które dodawały siły i inspirowały do szukania nowych rozwiązań. 

 

Jesienią postaramy się wrócić do klasyki – Kongresu i Targów LNE na żywo, ale połączymy je z „nowym”, czyli spotkaniem w wersji online. To będzie pierwsze tego rodzaju, hybrydowe wydarzenie w naszej branży! 

Podczas wielu rozmów mówiliście nam, że brakuje Wam spotkań na żywo – nam też, więc rozumiemy to doskonale, ale priorytetem powinno być zawsze bezpieczeństwo. Dlatego też LNE wspólnie z Expo Kraków planuje podczas jesiennej edycji wydarzenia wdrożyć najwyższe standardy bezpieczeństwa, które powstały we współpracy ekspertów Polskiej Izby Przemysłu Targowego oraz Sztabu Kryzysowego z Ministerstwem Rozwoju.

W ramach ogólnopolskiej akcji BACK 2 BUSINESS publikujemy list otwarty do wystawców i zwiedzających targi w Polsce przygotowany przez Polską Izba Przemysłu Targowego.

Trzymajcie kciuki – wracamy do gry!

 

Szanowani Państwo, Przedsiębiorcy, Przyjaciele,

Z dniem 06 czerwca 2020 r. targi zostały oficjalnie odmrożone. Do tego terminu branża targowa przygotowywała się bardzo intensywnie od wielu tygodni.

Dzięki ścisłej współpracy ekspertów Polskiej Izby Przemysłu Targowego oraz Sztabu Kryzysowego (którego PIPT jest współzałożycielem) z Ministerstwem Rozwoju powstały Wytyczne dla organizatorów targów, Wytyczne dla organizatorów spotkań biznesowych, szkoleń i konferencji, jak również Wytyczne dla obiektów wielofunkcyjnych. Polska Izba Przemysłu Targowego przygotowała również Wytyczne i zalecenia PIPT dla wystawców. 

Wytyczne te mają na celu minimalizację możliwości zarażenia się koronawirusem, zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dla wszystkich uczestników targów – wystawców, zwiedzających, a także pracowników obsługujących wydarzenie na stoisku oraz kompleksowe działanie dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemicznego. 

Ponieważ priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo uczestników imprez targowych wszystkie powyższe wytyczne zostały wdrożone przez organizatorów targów będących Członkami naszej Izby. Nasze TARGI SĄ BEZPIECZNE! 

Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targi w Krakowie Sp. z o.o. uważa, że – Gdy tylko epidemia przestanie się rozwijać, trzeba jak najszybciej uruchomić targi, oczywiście z zachowaniem zasad wzmożonej higieny. Na dużej przestrzeni, zachowując wszelkie warunki chronienia zdrowia, z powodzeniem można zorganizować bezpieczne targi. Targi w Krakowie wdrożyły wszystkie wytyczne GIS, m.in. wprowadzenie sprzedaży biletów wstępu online, obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zapewnienie możliwości zakupu maseczek na terenie obiektu targowego, czy też zainstalowanie odpowiedniej liczby pojemników z preparatem dezynfekującym przy wszystkich wejściach, w toaletach i innych ogólnodostępnych przestrzeniach. 

Zdajemy sobie sprawę, że oprócz obawy przed ewentualnym zarażeniem koronawirusem część firm wstrzymuje się z podjęciem decyzji o wzięciu udziału w targach w roku 2020. Główną tego przyczyną jest ratowanie przez firmy własnych biznesów po stagnacji spowodowanej pandemią, co zmusza je do cięcia kosztów i w wielu przypadkach odłożenia udziału w targach na „lepsze czasy”. To całkiem zrozumiałe działanie, jednak warto zastanowić się nad korzyściami, jakie niosą ze sobą targi, szczególnie właśnie w okresie spowolnienia spowodowanego pandemią koronawirusa.

Targi to:

  • szansa dla Twojej Firmy na powrót na rynek po okresie spowolnienia i dalszy Jej rozwój
  • możliwość odbudowania utracanych w czasie pandemii relacji i pozyskanie nowych
  • możliwość pokazania, że Twoja Firma jest silna, przetrwała kryzys i wraca z nowymi rozwiązaniami
  • szansa na prześcignięcie konkurencji, która wciąż nie podjęła decyzji dotyczącej powrotu na targi

 

Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targi w Krakowie Sp. z o.o. potwierdza – Nie da się w dzisiejszym świecie mówić o rozwijaniu – a co dopiero odmrażaniu – gospodarki, bez targów. To właśnie one stymulują rozwój każdej dziedziny biznesu, tak nastawionego na rynek wewnętrzny jak i zewnętrzny, dają impulsy do rozwoju i pomagają wprowadzać innowacje. Bezpieczna wymiana informacji, kontaktów, bezpieczne miejsce sprzedaży towarów i usług oraz miejsce zdobywania wiedzy – to właśnie targi.

 

Branża targowa od wielu tygodni jest gotowa do bezpiecznego powrotu imprez targowych. Pierwsze targi w Poznaniu, Kielcach, Krakowie i Gdańsku już za nami. Odbyły się bez problemu, chociaż zgodnie z reżimem sanitarnym wymaganym przez GUS.

 

Organizatorzy szykują się już do dużych imprez jesiennych i liczą na wzrastającą liczbę wystawców oraz zwiedzających jednocześnie przypominając o potencjale branży targowej, w tym kompetencjach, wiedzy eksperckiej, znajomości rynków zagranicznych, sieci przedstawicieli handlowych, a także sprawdzonych formatów matchmakingowych. Potencjał branży targowej to działania, takie jak wystąpienia targowe, misje gospodarcze zagranicznych klientów i mediów branżowych do Polski, programy „hostedbyuers” i wszelkie inne instrumenty, które pozwalają na budowanie nowych relacji biznesowych i zawieranie kontraktów.

 

Do zobaczenia na targach, bo TARGI DAJĄ WIĘCEJ!

 
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ