Cel: jędrne ciało

Przywrócenie jędrności skórze ciała jest szczególnie istotne między innymi po kuracjach wyszczuplających czy po ciąży. Najskuteczniejsze są zabiegi z wykorzystaniem technologii hi-tech, zwłaszcza oparte na działaniu wyższych temperatur.

 

Połączenie technologii, zrozumienie ich działania, zaplanowanie właściwego programu zabiegowego, rozpoczęcie go od odpowiedniej technologii to klucz do uzyskania pożądanych rezultatów. Ważne jest oczywiście zrozumienie, co i dlaczego robimy, na jakiej głębokości tkanek pracujemy i jakie procesy możemy uruchomić.

Czasami konieczne może być wprowadzenie zmian w doborze wstępnie zakładanych technologii, bo przecież pracujemy na żywej tkance, która jest poddana osobniczym uwarunkowaniom. Niezbędne są więc: obserwacja, analiza i wyciąganie wniosków. A im więcej wiemy o tkankach i o różnego rodzaju czynnikach wewnątrz- i zewnątrzpochodnych, tym trafniej dobierzemy metody działania.

 

Wysoka temperatura

Interdyscyplinarne podejście do procesów odmładzania i ujędrniania opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu temperatury – zarówno w aspekcie ablacyjnym, jak i nieablacyjnym. Taka forma stymulacji umożliwia wielokierunkową i holistyczną pracę ze skórą. Zapewnia jej silną regenerację, wywołując wzrost gęstości, elastyczności i nawilżenia. Techniki łączone, wykorzystujące potencjał termiczny tkanek, to przyszłość stymulacji skóry i wykorzystania jej biofizycznej efektywności.

 

Niespodzianki i przeszkody

Efekty terapii czasem mogą nas zaskoczyć i znacznie różnić się od założeń. Dzieje się tak mimo poprawnego przeprowadzenia procedur – mają w tym udział czynniki wewnątrzpochodne, choćby te wynikające z gospodarki hormonalnej. Ważne są również uwarunkowania genetyczne, procesy starzenia związane ze stanem telomerów, mitochondriów czy błon komórkowych oraz z glikacją białek.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ