RF mikroigłowa

Dlaczego lubimy wykonywać ten zabieg? Dlaczego tak cenią go nasze klientki? Kiedy działa tak, jak chcemy, i daje wymarzone rezultaty? 

 

LNE: Na wstępie naszej rozmowy przypomnijmy, na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa. 

Kinga Trojanowska, klinika FabSkin: To obecnie jeden z ulubionych i najczęstszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Wykorzystuje dwa mechanizmy działania – fali radiowych i mikronakłuwania. Fale wywołują efekt termiczny w tkankach, nakłuwanie zaś ma na celu miejscowe uszkodzenie skóry jednorazowym kartridżem, wyposażonym w sterylne igły, by wywołać kontrolowany stan zapalny.
Połączenie fal radiowych i nakłuwania okazało się bardzo skutecznym działaniem prowadzącym do wręcz spektakularnych rezultatów.

Owszem, ponieważ rozgrzanie i zwężenie włókien kolagenowych w połączeniu z mikrouszkodzeniami daje niemal od razu widoczny efekt ujędrnienia skóry. A do tego wyraźne spłycenie zmarszczek, blizn i zwężenie porów. 

 

Trzeba jednak odpowiednio dobrać parametry, aby zabieg był tak skuteczny.

W tym sedno, bo owe parametry decydują o rezultacie. Najważniejszy jest wybór igieł oraz głębokość ich penetracji. Głębokość ta waha się od 0,5 mm do 3,5 mm, a zależy ona od problemu, na jaki działamy, oraz obszaru zabiegowego. W RF mikroigłowej mamy trzy rodzaje igieł:

  • nieizolowane, rozgrzewające tkankę na całej długości wkłucia, działające przebudowująco, idealnie sprawdzają się  w terapii wszelkiego rodzaju blizn,
  • półizolowane, wykorzystywane na ciało, rozgrzewające tkankę na zewnętrznym zakończeniu igły nawet do 72 stopni. Wpływają ujędrniająco,
  • izolowane, tak jak w ww tekście. 

 

Z którym problemem estetycznym radiofrekwencja mikroigłowa radzi sobie szczególnie dobrze?

Zabieg ten pokochały głównie osoby borykające się z uporczywymi bliznami potrądzikowymi. Najwięcej, bo aż 80--90% wszystkich blizn, stanowią zanikowe, będące charakterystycznymi wgłębieniami w skórze. Blizny zanikowe w trakcie procesów naprawczych nie wytworzyły wymaganej liczby włókien kolagenowych, przez co nie mogły ulec prawidłowemu zasklepieniu. 

 

A RF mikroigłowa te naturalne procesy naprawcze indukuje. 

Otóż to. Raz, że w trakcie tych procesów wytwarzany jest nowy kolagen, a dwa – działając termicznie, zabieg ten stymuluje obkurczanie tych włókien, które w skórze już są. To dlatego nawet po pierwszym zabiegu widać, że blizny są wyraźnie spłycone. 

 

A czy stan cery osoby poddawanej zabiegowi ma wpływ na taki rezultat, czy tylko odpowiednio dobrane parametry? 

Nawet najlepszy zabieg nie przyniesie oczekiwanego efektu, jeśli osoba korzystająca z niego nie będzie odpowiednio pielęgnować cery. Niezwykle istotne jest tu jej odpowiednie oczyszczanie.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ