Nanoigłowa fala radiowa to zaawansowane, niechirurgiczne rozwiązanie ablacyjne, mające na celu odnowę skóry – poprawę jej wyglądu i kondycji.
Skuteczna technika
Nanoigłowa fala radiowa jest wykorzystywana w przypadku zróżnicowanych problemów skórnych. Zabieg ten może zmniejszyć widoczność zmarszczek, blizn, porów oraz rozstępów, przywracając skórze gładkość i poprawiając jej kondycję.
Skoncentrowane fale radiowe dostarczają za pośrednictwem nanoigieł kontrolowane ciepło w głąb skóry właściwej. Ciepło powoduje frakcyjną ablację i koagulację, co z kolei stymuluje fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg ma na celu wywołanie w głębi skóry mikrouszkodzeń, które stymulują tkanki do aktywnej samoregeneracji. Powstałe termiczne uszkodzenia skóry są bardzo małe w porównaniu z efektami, które dają tradycyjne zabiegi wykonywane laserami ablacyjnymi, dzięki czemu czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy.
Zabieg wykonywany jest specjalną głowicą z nanoigłami, która emituje wiązki fal radiowych. Energia przekazywana jest w głąb skóry, powodując mikrouszkodzenia, bez niepotrzebnego uszkadzenia naskórka. W wyniku podwyższenia temperatury tkanek, skóra staje się lekko zaczerwieniona. Może wystąpić również lekki obrzęk, a w kolejnych dniach uczucie suchości i napięcia skóry. To naturalna reakcja towarzysząca procesowi samoregeneracji, która w zależności od indywidualnych predyspozycji i wrażliwości ustępuje w ciągu maksymalnie kilku dni.
Zabieg nie jest bolesny, jednak może się wiązać z niewielkim dyskomfortem, podobnym do odczuwania intensywnego ciepła, np. podczas opalania. Po zabiegu można zastosować łagodny krem przeciwbólowy, jednak nie jest to zalecane, ponieważ może zmniejszyć efekty zabiegu.
Warunki wykonywania zabiegów
Czas trwania zabiegu zależy od obszaru skóry, ale zazwyczaj wynosi od 20 minut do godziny. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się stosowanie preparatów kojących skórę i przyspieszających proces gojenia, a także chronienie skóry przed bezpośrednią ekspozycją na słońce. Po upływie trzech dni można wznowić dotychczasową pielęgnację domową, zaś po minimum pięciu – wprowadzić bardziej aktywne preparaty.
Zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów – od 2 do 4 – wykonywanych w odstępach 4–6-tygodniowych. Dokładna liczba sesji zależy od specyfiki leczonego obszaru i występującego problemu, a także od indywidualnych predyspozycji pacjenta. W trakcie trwania terapii zalecane jest unikanie bezpośredniej ekspozycji skóry na słońce i stosowanie preparatów z silnymi filtrami UVA i UVB.
Więcej informacji: www.venus-beauty.pl
Chcesz wiedzieć więcej?Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE
LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ