Cała prawa o makijażu permanentnym ust

Każda z nas chce mieć perfekcyjne, pełne i symetryczne usta. Dla osób, które nie dostały ich od natury, a także dla tych, których usta nie są doskonałe w wyniku urazów, rozszczepu podniebienia czy z powodu blizn, makijaż permanentny jest świetnym rozwiązaniem.

 

Zmieniają się trendy, pojawiają nowe systemy kolorów w makijażu. W zależności od rodzaju pigmentacji – estetycznej lub medycznej – dobieramy odpowiednią technikę pracy. W ramach pigmentacji estetycznej możemy wyrównywać i zmieniać kolor czerwieni wargowej, korzystać z pigmentów bardziej kryjących lub transparentnych. Dzięki temu, że gama pigmentów do makijażu permanentnego jest tak duża, usta mogą być matowe lub błyszczące, pudrowe, z zaznaczonym lub rozmytym konturem. Rodzaj makijażu dobieramy w zależności od upodobań, potrzeb i urody naszej klientki.

 

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W PIGMENTACJI

 

  1. Nie powinniśmy godzić się na wszystkie propozycje klientek. Często panie są przyzwyczajone do  form, jakie nadają swoim ustom, np. obrysowują i wypełniają pomadką kontur o 2 mm większy od czerwieni wargowej, i takiego efektu – tylko trwałego – oczekują od nas. W takim przypadku trzeba być zgodnym ze swoim poczuciem estetyki i odmówić zabiegu. 
  2. Pamiętajmy o konsultacjach przed zabiegiem, podczas których możemy dowiedzieć się, jakich leków używa klientka i czy jej krew nie jest rozrzedzona. W takim wypadku podczas pracy będziemy usta jedynie rozkrwawiać i nie będziemy w stanie wykonać makijażu.  
  3. Zbyt duża ilość podanego znieczulenia. W takiej sytuacji zatrzymuje się ukrwienie i na granicach ust kontur robi się przesadnie wyrazisty, a sam środek ust pozostaje sinawo-blady. Ukrwienie zatrzyma się również wtedy, gdy będziemy pracować zbyt głęboko.
  4. Przerysowany kształt ust. Gdy nie jesteśmy pewni, czy kontur jest odpowiednio zaznaczony, zdarza się, że zaczynamy go poprawiać kilkukrotnie, a wtedy po kilku miesiącach pozostaje bardzo wyrazisty kontur i jasny środek.
  5. Niedopigmentowane kąciki ust. Ta przestrzeń wyłuszcza się najszybciej. Jeśli nie dopigmentujemy kącików mocniej, nie będzie żadnego efektu. Bez widocznego złączenia kącików usta nie wyglądają dobrze.
  6. Za duże naddanie koloru nad czerwień wargową. Z biegiem czasu pigment się wyłuszcza i w efekcie pozostaje wyraźny kontur na jasnej skórze, środek jest jaśniejszy, a przestrzeń pomiędzy wygląda jak roztarta pomadka.
  7. Niedostatecznie dopigmentowane usta. W przypadku, gdy kontur jest zbyt delikatny, a środek ledwie dotknięty, po miesiącu z takiego makijażu nie zostaje żaden ślad.

 

W dalszej części artykułu:

  • poznasz autorskie metody pigmentacji ust
  • dowiesz się, jak dobierać kształt i kolor
  • poznasz możliwości pigmentacji medycznej
  • przeczytasz o znieczuleniu i możliwych komplikacjach 
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ