Postaw na jakość

Klientki kupują lakier do paznokci zwykle pod wpływem impulsu, zwracając uwagę przede wszystkim na kolor. Z punktu widzenia kosmetyczki to oczywiście nie kolor jest kluczowy, ale skład, który będzie bezpieczny dla klientki oraz trwałość lakieru – powinien się dobrze trzymać zarówno na paznokciach naturalnych, jak i przedłużanych. Dlatego szukając dostawcy produktów do paznokci, wybierzmy tego którego oferta cieszy się dobrą reputacją. Zasięgnijmy opinii innych kosmetyczek, pytając o jakość produktów, ale również o warunki współpracy i jakość obsługi.

 

Zakup przez internet

Jeśli kupujemy produkty przez internet, miejmy na uwadze nie tylko naszą odpowiedzialność wobec prawa, ale również wobec naszego klienta. Praca przy użyciu bezpiecznych produktów to kwestia etyki zawodowej. Nie wiedząc czy produkty są zarejestrowane, podejmujemy ryzyko, dlatego zanim zamówimy je przez internet upomnijmy się o opis składników INCI danego produktu oraz jego raport bezpieczeństwa. Sprawdźmy też czy poszczególne składniki są zgodne z normami europejskimi dotyczącymi kosmetyków. Jeśli dokonujemy zakupu, nie uzyskując wszystkich wyżej wymienionych informacji i niezbędnych dokumentów, to w razie jakichkolwiek problemów (np. jeśli u klienta wystąpi alergia), odpowiedzialność spada bezpośrednio na nas i to my ponosimy wszystkie ewentualne konsekwencje. Uwaga więc na pozorne oszczędności podczas kupowania produktów mogących nie spełniać wymagań europejskiego prawa.

 

Rozwiązania

Lakier hybrydowy, określany też jako permanentny lub żel soak-off, to połączenie techniki żelowej ze zwykłym lakierem do paznokci – sam produkt nakłada się jak klasyczny lakier, a następnie utwardza się go w lampie UV. Jest rozwiązaniem dla klientek, u których klasyczny lakier nie chce się trzymać. Dzieje się tak niekoniecznie dlatego, że lakier jest złej jakości, ale np. z powodu tłustej płytki paznokciowej (podobnie jak np. nie da się na długo przykleić taśmy klejącej do tłustej powierzchni). Problem dotyczy ok. 30% kobiet. Oczywiście nie każda kobieta używa lakieru, jednak te, które lubią mieć pomalowane paznokcie i chcą, aby lakier dłużej się trzymał, mogą stosować tzw. hybrydę. Niektórzy eksperci uważają, że lakier soak-off nie powinien być nakładany na paznokcie częściej niż 6–7 razy w roku. Sam lakier nie jest dla płytek niebezpieczny, szkodzi im jednak sposób usuwania go, ponieważ do tego konieczne jest zanurzenie paznokci na kilka minut w czystym acetonie lub nałożenie na nie specjalnej folii (również nasączonej acetonem). Ryzyko uszkodzenia paznokci jest duże. Dlatego tak istotne jest, aby uczciwie przedstawiać klientce wady i zalety tej metody, i nie narażać jej na problemy (jak widać można niewłaściwie stosować również produkty, które posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty). Profesjonalista musi pracować etycznie, nie może wyłącznie z chęci zysku wykonywać działań, które mogą klientce zaszkodzić. Musi więc również umieć odmówić zabiegu, tłumacząc dlaczego nie powinien go wykonać. Poza tym chęć zysku może się w tym wypadku okazać dla nas zwodnicza – klientka z uszkodzonymi paznokciami nie tylko do nas nie wróci, ale najprawdopodobniej opowie o swoich problemach znajomym, a jak wiadomo złe wiadomości szybko się rozchodzą, w tym wypadku psując naszą reputację. Odpowiedzialność i uczciwość wobec klientów powinny być fundamentami naszej pracy.

 

Opracowanie: redakcja LNE

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ