DMK o mikrobiomie

Nowe trendy. W ostatnich latach mikrobiom skóry stał się kolejną popularną koncepcją wykorzystywaną w przemyśle kosmetycznym. Na rynku dostępnych jest sporo preparatów, których producenci deklarują jego odbudowę. Po przeanalizowaniu kilku preparatów stwierdziłam niestety, że są one w zasadzie niczym innym jak liofilizowanym jogurtem z różnymi dodatkami. Oczywiście nie ma nic złego w ich używaniu, lecz nie dają one nawet szansy na odbudowę flory bakteryjnej skóry. Niektóre kosmetyki tego typu mogą w przyszłości stać się bardzo skuteczne, ale tylko wtedy, gdy ich rozwój będzie oparty na rzetelnej wiedzy o mikrobiomie.

Jak rozszyfrować mikrobiom? Musimy zrozumieć, jakie bakterie są typowymi przedstawicielami mikroflory skóry. Większość z nich to bakterie gram-dodatnie. Te dane są oparte na moich osobistych doświadczeniach w badaniu mikrobiomu skóry m.in. na skórze za płatkiem ucha, pod brzegiem oczodołu i w pobliżu nasady nosa. 

Dobre i złe bakterie. Do przedstawicieli bakterii przyjaznych dla mikroflory skóry możemy zaliczyć: chemoorganotrofy, promieniowce, bacteroidetes (bakterie jelitowe), firmicutes (utrzymują homeostazę bakteryjną) oraz proteobakterie.
W przeciwwadze do nich są bakterie patogenne, np.: pakietowce, streptokoki i malassezia. Najważniejszą grupę stanowią “supergwiazdy” mirobiomu, do których zaliczamy Lactobacillus i Bifidobakterie. Stanowią większość normalnej mikroflory człowieka, a wnikają do organizmu z żywymi bioproduktami. 

Kierunek przyszłości. Myślę, że dziś znajdujemy się jedynie na wierzchołku góry lodowej. Badania nad mikrobiomem mogą zmienić wiele w podejściu do zdrowia skóry. Także tej z różnymi odmianami trądziku.

 

Julia Borzykh
Doktor nauk medycznych, lekarz dermatolog i kosmetolog, wykładowca DMK w krajach UE, ekspert Global Education Panel (GEP) DMK International.

 

 


 

 

DMK: KURACJA Enzyme

Nawet 80% młodych ludzi cierpi z powodu różnych form trądziku. Danne Montague-King opracował unikalną metodę walki z tą patologią skóry - terapię enzymatyczną, która zapewnia przekazywanie sygnałów i aktywację własnych enzymów skóry. Dysmutaza ponadtlenkowa (SOD) niszczy potencjalnie szkodliwe cząsteczki tlenu w komórkach, zapobiega powstawaniu zmarszczek, pomaga w gojeniu się ran i zmiękcza tkankę bliznowatą. Amylaza delikatnie rozpuszcza martwy naskórek, potęguje działanie innych enzymów i poprawia regenerację tkanek, a lipaza normalizuje wydzielanie sebum. Terapia wywołuje efekt „odwróconej osmozy” w głębi naskórka, wydalając toksyny, poprawiając mikrokrążenie i drenaż limfatyczny.

 

 


 

 

DMK: Linia ACU

Blizny po trądziku, zaskórniki zastoinowe, przebarwienia skóry - ciężkie postaci trądziku rzadko znikają bez śladu. Terapie lecznicze też nie są obojętne dla skóry, np. długotrwałe stosowanie produktów z nadtlenkiem benzoilu może ją wysuszać, zaburzając naturalny płaszcz kwasowy. Danné Montague-King stworzył nową linię preparatów - bez parabenów, siarczanów i nadtlenku benzoilu. Zawierają 2% kwas salicylowy, który skutecznie zabija bakterie P. Acnes oraz ekstrakty roślinne, które oddziałują na główne przyczyny powstawania zmian.

 

 


www.danne.pl
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ