Bez cieni

Okolice oczu to szczególne miejsce na mapie twarzy. Wymagają specjalistycznej i kompleksowej pielęgnacji. Budowa skóry w tym obszarze różni się od pozostałych części twarzy. A to wpływa na skuteczność terapii anti-aging w tej strefie.

 

Warto poszerzać wiedzę z zakresu przyczyn powstawania defektów okolicy oka, aby móc precyzyjnie dobrać zabiegi do problemów, które ten defekt powodują. Zaraz obok zmarszczek i opadającej powieki górnej częstym defektem, z jakim przychodzą klientki, są cienie pod oczami.
Wraz z wiekiem skóra wokół oczu ulega znacznej przebudowie. Mięśnie stanowiące podporę ulegają osłabieniu poprzez znaczne wydłużenie się i wzrost ich napięcia. Ze względu na swoją budowę ulega szybszej utracie nawilżenia i elastyczności, starzeje się najszybciej, więc uświadomienie klientom, jak prawidłowo należy o nią dbać, jest szczególnie istotne. 

 

Przyczyna

Odnalezienie przyczyny powstania cieni pod oczami pomoże dobrać odpowiednią i skuteczną terapię. Ze względu na budowę okolicy oka zabiegi kosmetologiczne w tym miejscu są niezwykle trudne i wymagają pełnego zaangażowania i kosmetologa, i pacjenta. Dobrze, jeśli kuracja gabinetowa ma swoje podparcie także w pielęgnacji domowej. 

Zanim przystąpimy do wyboru zabiegu, warto bliżej przyjrzeć się problemowi, z jakim zgłasza się klient lub klientka. Przyjrzyjmy się skórze, jej wyglądowi i kolorze zaciemnienia. 

Dobrze jest zapytać o ewentualnie występujące choroby przebyte, jak i obecny tryb życia. Dodatkowo badania laboratoryjne poziomu witaminy B12, kwasu foliowego czy żelaza mogą wykluczyć niedokrwistość, która znacznie wpływa na wygląd skóry.

Przyglądając się uważnie zmianom, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych sygnałów, które pozwolą nam postawić dobra diagnozę i dobrać skuteczną terapię.

  1. Przez cienką skórę mogą prześwitywać naczynia krwionośne, powodując zaczerwienienie lub zasinienie. Często wynika to z uwarunkowań genetycznych, płytkiego położenia czy kruchości naczyń powodujących mikrowylewy. Mowa wtedy o cieniach naczyniowych.

  2. Z wiekiem zanika poduszka tłuszczowa, co skutkuje zapadnięciem tkanki. Powstały w ten sposób cień wynika z załamania światła. Cienie spowodowane procesem starzenia się skóry są cieniami prawdziwymi.

  3. W swojej praktyce możemy spotkać także tzw. cienie barwnikowe występujące najwcześniej po 30. roku życia. Ich brązowy kolor wynika ze zgromadzonego w naskórku barwnika krwi – hemoglobiny i produktów jej rozkładu. Zmiany barwnikowe mogą także być konsekwencją niedoczynności tarczycy oraz chorób dermatologicznych.

Warto pamiętać, że wszelkie występujące cienie pod oczami mogą ze sobą współistnieć jednocześnie.

 

Cierpliwość i wiedza

Przy procedurach na okolice oczu trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ważne, aby klient wiedział o różnych wariantach zabiegowych i miał świadomość, że aby uzyskać zadowalający efekt, trzeba kilku miesięcy.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ