Stopa sportowca

Trening skutkuje wzmocnieniem aparatu mięśniowo-kostno-stawowego również w obrębie stóp. A są one odpowiedzialne za kontakt ciała z podłożem, zbierają wszystkie wstrząsy, uderzenia oraz pełnią funkcję amortyzującą i stabilizującą. Ich stan ma ogromny wpływ na sylwetkę, samopoczucie oraz ogólny komfort życia.

 

Od wielu lat obejmujemy opieką sportowców zawodowych oraz amatorów różnych dyscyplin, w tym piłkarzy, biegaczy, triathlonistów, koszykarzy, rugbistów, zawodników sportów walki, pływaków, tancerzy. Doświadczenie to zaowocowało m.in. zaufaniem ze strony najbardziej utytułowanej drużyny piłki nożnej Legii Warszawa, obecnego mistrza Polski, w której jesteśmy odpowiedzialni za ciągłą opiekę nad piłkarzami, zarówno pierwszej i drugiej drużyny, jak i wszystkich roczników akademii piłkarskiej.

Dużą grupę naszych pacjentów stanowią również biegacze, którzy zarówno przygotowują się razem z nami do biegów, jak i korzystają z wiedzy i usług podologów gabinetów Satin Podologia bezpośrednio po zawodach.

 

Urazy

Różne sporty wymuszają różne rodzaje ruchów, co skutkuje różnymi obciążeniami w obrębie stóp. Wielogodzinne maratony, szybkie podbiegi, nagłe zwroty kierunku czy walka o pozycję na boisku – zdrowe stopy sprostają każdej sytuacji.

Oczywiście uprawianie sportu wiąże się z urazami w obrębie kończyn dolnych. Zarówno o charakterze ortopedycznym (skręcenia, zwichnięcia, naderwania, złamania), jak i znajdującymi się stricte w centrum zainteresowań podologa (bolesne pęcherze, otarcia czy też czarne paznokcie). Warto odwiedzić specjalistę zajmującego się zdrowiem stóp, nie tylko, gdy chcemy pozbyć się bólu, ale, profilaktycznie.

Szalenie ważny jest dobór właściwego obuwia. Obecnie producenci oferują specjalistyczne buty dla każdego rodzaju aktywności fizycznej, jednak warto poznać swoje stopy tak, aby zapewnić im maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Niektóre sporty, takie jak wspinaczka czy futbol, wymuszają określoną pozycję stopy w bucie, co szczególnie sprzyja powstawaniu niekorzystnych zmian na skórze i paznokciach.

 

Sportowiec u podologa

Właściwie każda osoba regularnie podejmująca aktywność fizyczną jest narażona na wystąpienie bardzo podobnych problemów na stopach, co zawodowi sportowcy. Chodzi o bolesne odciski, modzele czy nagniotki oraz rozwiązywanie całego spektrum dolegliwości w obrębie aparatu paznokciowego. Wrastanie, schodzenie, wkręcanie czy też zmiany koloru, kształtu i struktury płytki paznokciowej to jedne z najczęstszych powodów wizyty u podologa. Nie należy również zapominać o fakcie, że spocone stopy w sportowym obuwiu są szczególnie narażone na różnego rodzaju infekcje – grzybicze, bakteryjne czy też wirusowe

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ