Stymulatory tkankowe

Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej w zakresie działań przeciwstarzeniowych daje nam wiele możliwości terapeutycznych, ale niesie też duże zagrożenie. Sięgając po preparaty stymulujące, musimy wykazać się dużą, stale aktualizowaną wiedzą.

 

Jeszcze kilka lat temu pojęcie „stymulator tkankowy” wnosiło niewiele w świat kosmetyki, tym bardziej nie budziło zainteresowania klientów. Odnosiło się raczej do grupy nowych preparatów, odważnie nazwanych „zamiennikami wypełniaczy”. 

Tak wytłumaczone ich działanie nie miało jednak siły przebicia, tym bardziej że istniała konkurencja w postaci usieciowanego kwasu hialuronowego. W tamtym czasie do stymulatorów tkankowych podchodziliśmy z nieufnością, obecnie wypierają one wypełniacze. 

 

Nowe możliwości terapeutyczne

Od momentu wejścia stymulatorów tkankowych na rynek ich grupa stale powiększa się o nowe preparaty dobrej jakości. Zdobyły one popularność dzięki efektom, które cieszą oko przez znacznie dłuższy czas niż rezultaty działania wypełniaczy. 

Obecnie stymulatory tkankowe są wskazaniem do zastosowania w przypadku walki z upływającym czasem, dając:

  • naturalne efekty, 
  • widoczną poprawę gęstości skóry, 
  • lepszą jej sprężystość, 
  • poprawę wyglądu bez zmiany rysów twarzy i bez efektu maski. 

Nie powodują przy tym opuchnięcia, gdy organizm gromadzi więcej wody. To kolejny krok w rozwoju kosmetologii estetycznej, który wchodzi właśnie w czas intensywnego rozwoju. 

 

Wszechstronność

Grupa produktów z tej kategorii jest niezwykle rozbudowana i rośnie w siłę. Wydawać by się mogło, że wszystkie mają te same właściwości – stymulują tkanki, tworzą kolagen, napinają, zagęszczają skórę. Jednak manewrując między substancjami czynnymi i technikami ich podania, jesteśmy w stanie rozwiązać różne problemy skórne. 

Usystematyzujmy więc wiedzę na temat stymulatorów tkankowych, skupiając się na:

  • ich szczegółowej charakterystyce, 
  • istotnych różnicach między nimi, 
  • sposobie ich działania, 
  • wskazaniach terapeutycznych, 
  • technikach podania, 
  • głębokości iniekcji.

 

Substancje czynne

Hydroksyapatyt wapnia (CaHa). To substancja, która przynosi rezultaty w postaci natychmiastowej korekcji objętości tkanek, z efektem antygrawitacji. Hydroksyapatyt wapnia składa się z mikrosfer syntetycznego CaHa o średnicy 25 do 45 um, zawieszonych w żelu złożonym z wody, karboksymetylocelulozy i gliceryny.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ