Kluczowa rola tlenu w holistycznej kosmetologii

Wraz z wiekiem spada ilość tlenu w skórze. Jego poziom jest znacznie niższy już ok. 25. roku życia. Co więcej, w skórze twarzy poziom tlenu spada bardziej niż w skórze reszty ciała.

 

Tkanki cierpiące na niedobór tlenu są bardziej narażone na szybsze starzenie, pogorszoną regenerację i infekcje w porównaniu z tkankami bogato zaopatrzonymi w tlen. Im niższy poziom tlenu, tym mniej energii, a tym samym gorsza regeneracja, więcej bakterii i niepożądanych toksyn. 

 

Biochemiczny paradoks

Biochemicznym paradoksem jest również powstawanie reaktywnych form tlenu w mitochondriach w stanie niedotlenienia komórki, mimo iż tlen w nadmiarze często kojarzony jest z oksydacją, tj. negatywnym jego wpływem na organizm. Szkodliwe bakterie beztlenowe i komórki rakowe rozwijają się w środowisku beztlenowym, nie mogą natomiast przetrwać w obecności tlenu.

 

Kosmetyczna praktyka

W kontekście pracy zabiegowej z zakresu kosmetyki, dermatologii i medycyny estetycznej należy pamiętać, że jeśli nie uzupełnimy podstawowego deficytu energii w skórze na poziomie komórkowym, to żaden produkt, nawet najbardziej zaawansowany technologicznie, nie poprawi znacząco jej stanu, jeżeli w pierwszej kolejności nie dostarczymy jej tlenu i wody. Skórę w stanie pogorszonym na skutek braku tlenu można z łatwością zaobserwować np. u palaczy, osób żyjących w permanentnym stresie czy też cierpiących na różnego rodzaju choroby. Podobny problem wystąpić może u osób żyjących na obszarach o wysokim poziomie smogu.

 

Pionierska technologia

Badania przeprowadzone w latach 60. przez dr. Paula Herzoga wykazały, że obszary skóry, które czasowo poddano działaniu skoncentrowanego tlenu, okazały się całkowicie odporne na infekcje. Wzrost dostępności tlenu spowodował również istotne odmłodzenie skóry w postaci jej rozjaśnienia, wzrostu elastyczności i gładkości. 

Opatentowana formuła dr. Herzoga opiera się na stabilizacji nadtlenku wodoru w emulsji. Po nałożeniu na skórę w postaci kremu nadtlenek wodoru natychmiast reaguje z katalazą, w którą obfitują naskórek i skóra właściwa. Enzym katalazy działa bardzo szybko i reaktywnie. Na powierzchni epidermy nadtlenek wodoru w postaci ciekłej przekształca się w molekularny tlen, gaz, który wytwarza ogromne ciśnienie. We właściwie skomponowanych kremach z nadtlenkiem wodoru to ciśnienie jest w stanie wtłoczyć tlen, czystą wodę i dodatkowe składniki aktywne w głąb skóry, gdzie są najbardziej skuteczne, a ich działanie przynosi najbardziej widoczne efekty.

Stosowany regularnie na co dzień krem z nadtlenkiem wodoru wpływa na właściwą gospodarkę i równowagę między „rozkładem” starego a syntezą nowego kolagenu. Skutkuje to poprawą wyglądu skóry, udowodnioną klinicznie i mikroskopowo.

 

Dwa patenty

Dr Paul Herzog pozostaje pierwszym i jedynym naukowcem, któremu udało się ustabilizować żywe źródło energii dla komórek skóry. Odkrycie formuły stabilizującej tlen w kremie na zawsze zmieniło oblicze pielęgnacji. Celem dr. Herzoga było stworzenie hipoalergicznego kremu tlenowego do użytku medycznego w celu naprawy skóry ofiar poparzeń, jednak jego żona, Karin, przekonała go o korzyściach płynących z jego odkrycia w odniesieniu do pielęgnacji skóry.

Produkty Karin Herzog oparte są na 2 patentach. Pierwszym jest stabilizacja H2O2. Drugi patent to zastosowanie w wybranych formulacjach neutralnej postaci witaminy A, która na skutek reakcji rozpadu nadtlenku wodoru ulega zakwaszeniu i przekształca się w aktywną postać, czyli kwas retinowy. Proces ten odbywa się bezpośrednio w skórze, dzięki czemu unikamy reakcji nadmiernego podrażnienia naskórka i dyskomfortu związanego z zastosowaniem retinolu w terapii czy pielęgnacji domowej.

Kremy ze stabilnym nadtlenkiem wodoru do stosowania na skórę zawierają niewielką, ale optymalną i skuteczną ilość tego składnika – zazwyczaj 0,5-3% w aplikacji na twarz i okolice oka oraz 4% w produktach na ciało. 

 

Najwyższe standardy

Jako niezależna marka Karin Herzog utrzymuje najwyższe techniki produkcji i nigdy nie idzie na kompromis w kwestii jakości składników. Produkcja kosmetyków odbywa się w całości w Szwajcarii i jest nadzorowana bezpośrednio przez właścicieli marki. Kosmetyki Karin Herzog nie zawierają parabenów i są również odpowiednie dla wegan (nie zawierają nabiału, nie są testowane na zwierzętach). Wszystkie kremy tlenowe są wolne od konserwantów i hipoalergiczne. 

Produkty tej blisko 50-letniej światowej marki z opatentowaną szwajcarską technologią stabilizowanego tlenu są dostępne w sprzedaży w Polsce w oficjalnym sklepie internetowym Karin Herzog Polska oraz w autoryzowanych gabinetach. Współpracujące gabinety oprócz produktów detalicznych do pielęgnacji domowej posiadają również w ofercie dla swoich klientów profesjonalne zabiegi autorskie marki na twarz i ciało.

 

Wyłącznym dystrybutorem marki jest firma Cosmegroup. 

Współpraca: info@karinherzog.com.pl, https://karinherzog.com.pl. Tel. +48 881 455 888

Zapraszamy również do odwiedzenia kanałów na Facebooku oraz Instagramie

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ