Niwelowanie rozstępów

Podstawą sukcesu w walce z rozstępami jest ścisła współpraca lekarza i kosmetologa. Zarówno na etapie planowania zabiegów, oceny zaawansowania i charakteru zmian, rozważanych procedur,  jak i samego ich przeprowadzania.

 

Praca zespołowa daje możliwość spojrzenia na problem, z którym zgłasza się dana osoba, z dwóch zawodowych perspektyw – kosmetologa i lekarza – i wspólnego wyboru optymalnej terapii. Nie bez znaczenia jest przygotowanie każdego do przeprowadzenia całej procedury, w tym także uprzedzenie, że walka z rozstępami od specjalistów wymaga czasu, a od pacjentów – cierpliwości. Choćby z uwagi na fakt, że zabiegi wykonywane są w serii, nie częściej niż co 6 tygodni, na pełnię ich efektów trzeba poczekać nawet kilka miesięcy.

Zauważyłem, że w zależności od głębokości zmian pacjentki odmiennie reagują na zastosowane terapie. A zatem przed przystąpieniem do procedury niwelowania rozstępów, by precyzyjnie oszacować charakter zmian, z jakimi mamy do czynienia, wykonujemy USG skóry. Pozwala ono nie tylko oszacować rozległość samych uszkodzeń, lecz także jest doskonałym narzędziem do monitorowania postępów zastosowanych terapii. A jakie działania się sprawdzają?

 

Mikronakłuwanie +

Jednym z zabiegów, które w terapii rozstępów dają niezwykle satysfakcjonujące efekty, jest połączenie dermapenu z podaniem fibryny komórkowej. 

W pierwszej kolejności rozstępy poddawane są mikronakłuwaniu techniką, która łączy niewielkie ryzyko powikłań z szybką indukcją zmian w skórze, a do tego dermapen jest narzędziem certyfikowanym przez CE i FDA. 

Wyposażony w 12 pulsujących igieł powoduje mikrouszkodzenia, dzięki czemu w naturalny, fizjologiczny sposób stymuluje skórę do odnowy, powodując przebudowę jej struktury. Długość igieł zaprogramowana jest tak, by dotrzeć do skóry właściwej, dzięki czemu zabieg pobudza fibroblasty do zwiększonej syntezy kolagenu i elastyny. 

Zabieg działa trzyetapowo: 

  1. Przebudowa skóry, która zaczyna się od pobudzenia wydzielania czynników wzrostu. 
  2. Produkcja kolagenu typu I, III i IV, elastyny i proteoglikanów. 
  3. Zagęszczenie i wzmocnienie skóry. 

Podobnie jak w przypadku działania odmładzającego mamy do czynienia ze stopniowym zastępowaniem obszaru uszkodzonej tkanki zdrową skórą, co powoduje rozjaśnienie rozstępów i zmniejszenie ich widoczności, a przy tym poprawę elastyczności i jędrności skóry. Każde mikronakłuwanie zwiększa przepuszczalność tkanek dla składników aktywnych. To kluczowe przy wyborze kosmetyków stosowanych po zabiegu. 

 

+ Fibryna

By wzmocnić działanie mikronakłuwania, skórę poddajemy działaniu fibryny bogatopłytkowej, czyli krwiopochodnego materiału autologicznego o wysokim stężeniu mezenchymalnych komórek macierzystych, pozyskanego z krwi własnej pacjenta.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ