W zgodzie z naturą

Do pielęgnacji tak wrażliwego obszaru, jakim jest skóra wokół oczu, trzeba podejść kompleksowo. Kosmetyki muszą działać na wielu frontach: redukować zmarszczki, cienie i opuchliznę, a do tego spełniać surowe kryteria produktów dla wrażliwej cery. W przypadku preparatów pochodzenia naturalnego lista jest ograniczona. 

 

Delikatna skóra wokół oczu marnie sobie radzi z wewnątrz- i zewnątrzpochodnymi agresywnymi czynnikami. Kiedy pojawiają się niektóre oznaki upływającego czasu, takie jak cienie pod oczami czy tzw. dolina łez, twarz wygląda na zmęczoną, surową albo smutną. Niełatwo dobrać kosmetyki, które jednocześnie zamaskują objawy zmęczenia, zredukują cienie i opuchliznę, wygładzą zmarszczki i dodadzą cerze blasku. 

Krótko mówiąc, formuły takich preparatów muszą być wielozadaniowe i działać zarówno na powierzchni, jak i w głębi skóry, jak najbliżej fibroblastów. Mają za zadanie m.in. zregenerować, dotlenić i ujędrnić, pobudzić metabolizm i wzmocnić naczynia włosowate.

 

W poszukiwaniu skuteczności

Laboratoria nieustannie pracują też nad nowymi kombinacjami składników aktywnych, skutecznych w pielęgnacji wymagającej skóry wokół oczu. Wśród ostatnich innowacji jest m.in. kompleks oparty na wyciągu z Acmella oleracea, zwanej roślinnym botoksem, który rozluźnia napięcia mięśniowe, redukując zmarszczki i wygładzając naskórek. 

W łagodzeniu cieni i opuchlizny pod oczami sprawdza się kompleks rozświetlający, który opiera się na synergii trzech składników: wyciągu z kory jesionu, witaminy B3 i organicznego krzemu. W wielu specyfikach przeznaczonych do pielęgnacji tych obszarów twarzy znaleźć można adenozynę, pozyskiwaną w wyniku biofermentacji cukru i skrobi kukurydzianej. Składnik ten spłyca zmarszczki, zwiększa gęstość skóry i ma działanie dermorelaksujące.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ