Analiza skóry

Współczesne oczekiwania klientów wymagają od kosmetologa czegoś więcej niż położenie maseczki. Chodzi o interdyscyplinarne podejście do każdej osoby, a to wymusza nieustanną naukę, doskonalenie warsztatu i obecność w mediach. 

 

W tym ferworze zadań i obowiązków najważniejszy jest człowiek i jego zdrowie, klient, który nam zaufał, zwierzył się z problemów i oczekuje, że odniesiemy się do jego potrzeb z szacunkiem i zrozumieniem, a w razie potrzeby – odpowiedzialnie skierujemy do specjalisty. To wyraz najwyższego poziomu profesjonalizmu.

 

Wygląd i kondycja skóry

Trudna sytuacja społeczno-ekonomiczna, w jakiej przyszło nam żyć, nerwowe tempo życia, rosnące wymagania odbiorców i konkurencyjność rynku podnoszą poprzeczkę również dla branży beauty. Ten sektor usług jest jednym z najbardziej rozwijających się zarówno w aspekcie podaży, jak i popytu. Tym bardziej warto zadbać o jakość świadczonych usług, opartych na dobrej diagnozie, stale uzupełnianej wiedzy i doskonaleniu warsztatu pracy, co zwiększa szansę przetrwania na rynku.

Profesja kosmetologa wiąże się ze szczególną odpowiedzialnością ze względu na przywilej pracy z ludzkim ciałem. Niewiele jest zawodów, poza medycznymi, które uprawniają do tak bezpośredniego kontaktu jak dotyk, zaufanie i relacja z klientem. To sprawia, że gabinet kosmetyczny powinien być miejscem, gdzie z należytą uwagą i starannością zadba się o jego szeroko rozumiany dobrostan.

 

cossmeo.pl

 

Biologiczny język komunikacji

Skóra, jak wiemy, dzięki specyficznej, warstwowej budowie pełni funkcję ochronną, termoregulacyjną, wydzielniczą i wydalniczą, jest też narządem zmysłu dotyku. Podlega ciągłym zmianom pod wpływem działania czynników zewnętrznych i wewnętrznych – stan psychiczny, każda choroba, dieta czy podaż płynów odciskają na niej swoje piętno. Do tego nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, promieniowanie jonizujące, zanieczyszczenia środowiskowe czy niektóre składniki kosmetyków nie ułatwiają nam zadania. 

A to tylko podstawowy zestaw czynników, z którymi mierzy się ludzka skóra. Organ ten jest biologicznym komunikatorem odzwierciedlającym aktualną kondycję organizmu oraz zmiany fizjologiczne związane z wiekiem. 

Kryteria oceny skóry

Tylko uważna kontrola wzrokowo-dotykowa oraz właściwa komunikacja z klientem pozwolą na podjęcie odpowiedniej i odpowiedzialnej terapii w gabinecie kosmetycznym.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ