Dzięki nowym technologiom możliwe jest teraz skuteczne zredukowanie tkanki tłuszczowej bez operacji, ryzyka blizn i powikłań.
Wiele osób boryka się z nadmiarem tkanki tłuszczowej opornej na aktywność fizyczną i zbilansowaną, zdrową dietę. Nawet mimo szczupłej budowy ciała okolice ramion, brzucha i wewnętrznej partii ud stają się (z wiekiem) zbyt obfite. Kiedy dieta i ćwiczenia zawodzą, z pomocą przychodzą zaawansowane technologie hi-tech, które wykorzystując naturalne procesy fizjologiczne, redukują niechciany tłuszcz z wybranych miejsc.
Nieinwazyjne metody redukcji
Niechirurgiczne metody redukcji tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc opierają się głównie na wykorzystaniu technologii opartej na wysokiej i niskiej temperaturze albo na zabiegach iniekcyjnych – wstrzykiwaniu specjalistycznych substancji, które likwidują komórki tłuszczowe.
Zjawisko ciepła jest wywoływane m.in. przez falę radiową, promieniowanie podczerwone i ultradźwięki. Terapia zimnem to głównie kriolipoliza lub procedury wykorzystujące zjawisko szoku termicznego.
Skutecznym rozwiązaniem jest połączenie w jednej procedurze terapeutycznej obu efektów (ciepła i zimna), gdyż to właśnie indukuje pożądany szok termiczny dla tkanek. Synergia wysokich i niskich temperatur stymuluje procesy przemiany materii, lepsze odżywianie tkankowe oraz hydrolizę trójglicerydów.
Za skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej w kosmetologii odpowiadają głównie:
- fala radiowa,
- fala ultradźwiękowa,
- kriolipoliza,
- szok termiczny,
- lipoliza iniekcyjna.
Większość z tych technologii pobudza metabolizm i indukuje utratę zawartości trójglicerydów. Mówiąc metabolizm, mamy na myśli reakcje chemiczne, które zachodzą w związku z przemianami energetycznymi komórek. Właściwe tempo przemian metabolicznych ma rzecz jasna związek z poziomem aktywności fizycznej i stosowaną dietą, ale zależne jest też od wielu innych czynników, np. od wieku, płci oraz od uwarunkowań genetycznych. Pobudzenie metabolizmu komórkowego przez aparaturę i zabiegi bywa coraz częściej idealnym rozwiązaniem dla osiągnięcia wymarzonej sylwetki.
Tkanka tłuszczowa
Wiedza na temat budowy komórek tłuszczowych (adipocytów) oraz ich roli w fizjologii człowieka na pewno pomaga w profesjonalnej walce z nadmiarem niechcianej tkanki. Warto choćby znać różnice między dwoma rodzajami tkanki tłuszczowej – żółtą i brunatną.
Chcesz wiedzieć więcej?Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE
LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ