Makijaż permanentny ma status usługi nowoczesnej, której wykonywanie wymaga wiedzy z zakresu kosmetologii oraz technik pigmentacji, traktowany jest też często jako rodzaj sztuki. Jednym z najczęściej pigmentowanych obszarów są brwi – przyjrzyjmy się, jak taki zabieg wygląda w praktyce.
Zarówno wymagania dotyczące wykonywania usługi makijażu permanentnego, jak i oczekiwania wobec efektu zabiegów są coraz większe, co sprawia, że profesjonaliści wykonujący pigmentację muszą być na bieżąco z nowinkami z branży, ciągle ulepszać techniki pracy i zwiększać swoje doświadczenie. Specjalista musi zrozumieć istotę zabiegu, aby być w stanie wyjaśnić klientce, czym jest pigmentacja i jaki jest czas utrzymywania się barwnika w skórze.
Misja: piękny wygląd
Kobiety nie zawsze mają ochotę, potrzebę czy też motywację do używania kolorowych kosmetyków, a jednak przez większość czasu towarzyszy im pragnienie, aby dobrze wyglądać. Taki efekt można osiągnąć przy pomocy zabiegu makijażu permanentnego. Należy pamiętać, że trwały makijaż będzie stanowił istotną część codziennego wyglądu – nosimy go przecież przez całą dobę, tak samo jak piegi, plamy pigmentacyjne czy popękane naczynka. Makijaż permanentny może stanowić podstawę pod klasyczny make-up wykonywany za pomocą kosmetyków, ale stosowanie kolorowych kredek czy cieni nie powinno już być konieczne dla dopełnienia wizerunku (przy posiadaniu makijażu permanentnego).
Make-up wykonany kosmetykami można usunąć w każdej chwili, w przeciwieństwie do makijażu permanentnego, który jest wprowadzany w górne warstwy skóry, przez co utrzymuje się przez długi czas i nie jest łatwo go poprawić lub usunąć. Nieudolna próba wykonania permanentnej pigmentacji czasami prowadzi do powstania całkowicie nietrafionego wyglądu. Z drugiej strony, umiejętne i profesjonalne wykonanie takich zabiegów może spowodować zmianę wyglądu, podkreślić indywidualność danej osoby i sprawić, że twarz stanie się bardziej atrakcyjna.
Różne metody
W jednym z poprzednich numerów LNE omówiłam techniki pigmentacji brwi metodą microbladingu. To obecnie jedna z najbardziej popularnych metod pigmentacji brwi. Wykorzystuje innowacyjne techniki pigmentacji, nacięć oraz nadawania kształtu łukom brwiowym. Zabieg wykonywany jest ręczną metodą za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł i zapewnia w 100% naturalny efekt. Jednak w przypadku skóry tłustej, z rozszerzonymi porami microblading może nie przynieść zadowalającego efektu. Dlatego bardzo ważna dla profesjonalnej linergistki jest umiejętność pracy przy pomocy różnych, alternatywnych technik pigmentacji, tak by uzyskać pożądany efekt oraz zadowolenie klientki.
Ombre brows
W świecie makijażu permanentnego cały czas sporo się dzieje – powstają nowe techniki i narzędzia pracy, zmieniają się też trendy i potrzeby klientek. Jedną z najnowszych technik pigmentacji brwi jest metoda ombre, nazywana przez linergistów także techniką „powder effect”. Pigmentację metodą ombre możemy zaproponować paniom, które posiadają naturalne włoski. Co istotne, efekt zabiegu jest bardzo naturalny.
Metoda ombre brows nadaje brwiom subtelny odcień – tzw. mgiełkę koloru z jaśniejszą nasadą i delikatnie rozproszonym pigmentem na łuku brwiowym. Cieniowanie tą techniką różni się od klasycznego cieniowania – jest znacznie bardziej subtelne i delikatnie podkreśla brwi. Efekt jest oszałamiający.
Powder Effect
Powder Effect to technika pudru, naśladująca wygląd tradycyjnego makijażu – ołówka bądź cieni do brwi. Daje subtelny efekt i delikatną mgiełkę koloru. Metoda ta jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają włoski na brwiach, ponieważ wzmacnia intensywność naturalnego łuku brwiowego. To technika pigmentacji dla kobiet, które preferują pełniejsze brwi, ale pragną jednocześnie zachować ich miękki, pudrowy wyglad.
Tajniki koloru
Używając preparatu Soft X lub soli fizjologicznej, rozjaśniamy pigment, co pozwala nam uzyskać efekt 3D poprzez zmniejszanie intensywności koloru. Efekt 3D można również uzyskać poprzez intensywność pigmentacji, czyli mniejszą ilość powtórzeń igłą.
WAŻNE! Prawidłowa pigmentacja metodą powder nie powinna polegać na ruchu całą dłonią. Pamiętajmy też, że metoda cienia wzmacnia intensywność pigmentu. Ten sam pigment użyty w metodzie włoskowej będzie wydawał się delikatniejszy.
Chcesz wiedzieć więcej?Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE
LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ