Marzenia o lwiej grzywie

W gabinecie trychologicznym mężczyzna szuka pomocy, zazwyczaj gdy pojawia się świąd skóry głowy, łupież, łojotokowe lub atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Jednak największy odsetek klientów stanowią panowie, którzy zauważają przerzedzenie się tonsury i cofanie linii włosów.

 

Mężczyznom trudniej jest samodzielnie zaobserwować pierwsze objawy łysienia androgenowego (AGA), gdyż przerzedzanie postępuje bardzo powoli i mężczyznom łatwo je przeoczyć. Toteż pojawiają się oni na konsultacji trychologicznej zbyt późno, aby cofnąć istniejące już uszkodzenia. W przypadku łysienia androgenowego zamiast patrzeć na swoją głowę, lepiej przyjrzeć się swoim ojcom i dziadkom, bo wiele zależy od genów. I jeżeli istnieją predyspozycje genetyczne, warto pojawić się w gabinecie trychologicznym odpowiednio wcześnie.

Obecnie najpowszechniejszymi terapiami medycznymi w leczeniu łysienia androgenowego są miejscowe stosowanie minoksydylu, finasterydu i chirurgiczne przeszczepianie włosów. Powyższe terapie nie są możliwe u wszystkich pacjentów. Wymagają nieprzerwanego procesu leczenia, często są obciążone skutkami ubocznymi i nie zawsze skuteczne. 

W związku z tym coraz częściej mężczyźni dotknięci AGA decydują się na wizytę w gabinetach trychologicznych. Łysienie androgenowe jest procesem przewlekłym i stale postępującym. Toteż ważnym elementem pracy trychologa jest wielokierunkowe działanie – edukacja pacjentów w zakresie diety, higieny życia i odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy oraz dobór zabiegów i procedur trychologicznych, charakteryzujących się wysoką skutecznością i brakiem skutków ubocznych. Prezentujemy najskuteczniejsze.

 

Karboksyterapia

Zabieg ten przeprowadzany jest w obszarze owłosionej skóry głowy i prowadzi do neowaskularyzacji i rewaskularyzacji, czego efektem jest dotlenienie, odżywienie i regeneracja mieszków. Uwolnione w wyniku karboksyterapii czynniki wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF) stymulują odnowę i wzrost nowych włosów oraz prawidłową proliferację komórek skórno-naskórkowych. 

Karboksyterapa jest jedną z najlepiej zbadanych metod leczenia problemów z owłosieniem i rewitalizacji kapilarek otaczających mieszek. Ograniczenie wypadania i zwiększony odrost nowych włosów są widoczne już po 2 miesiącach od rozpoczęcia kuracji. Zabieg nie jest obarczony ryzykiem powikłań i stanowi doskonałe przygotowanie owłosionej skóry głowy do przeszczepu. W celu przyspieszenia wzrostu włosów poleca się łączyć go z mezoterapią lub osoczem bogatopłytkowym.

 

Preparaty autologiczne 

PRP (Platelet Rich Plasma) to koncentrat płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza. Nie jest znane ich optymalne stężenie, ale obecne metody, za pomocą których PRP jest uzyskiwane, powalają na przygotowanie preparatu wzbogaconego o 300–700%, co w konsekwencji daje 1 mln płytek / 1 l krwi.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ