Biomimetyka w gabinecie

Mezoterapia biomimetyczna to połączenie popularnego mikronakłuwania z aplikacją preparatów na bazie kwasu hialuronowego oraz ponad 50 aktywnych składników – witamin, mikroelementów, koenzymów i peptydów.

 

Syntetyczne związki biomimetyczne, czyli peptydy, powstały jako wynik rozległych badań laboratoryjnych nad procesami biochemicznymi zachodzącymi w skórze i zrozumieniem jej fizjologii. Inspiracją do ich powstania były naturalne aminokwasy. Wiadomo, że celem tych syntetycznych jest imitowanie działania naturalnych w procesie naprawy funkcji skóry, zahamowania w niej zmian chorobowych i pobudzenie naprawczych. 

Peptydy biomimetyczne wpływają na poprawę jędrności skóry, jej nawilżenie i głęboką rewitalizację. I to zarówno u młodych osób, które dopiero zaczynają dostrzegać pierwsze oznaki starzenia się skóry, jak i u dojrzałych, u których proces ten jest już bardziej zaawansowany. Terapie peptydowe stosuje się też przy zabiegach redukcji cellulitu, nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz pobudzaniu wzrostu i wzmacnianiu włosów.

 

 

Natura z laboratorium

Biomimetyka jest sztuką kopiowania rozwiązań technicznych i technologicznych typowych dla świata przyrody. Choć nie jesteśmy w stanie np. wytworzyć w  laboratoriach wyjątkowego materiału, jakim jest np. pajęczyna, struktura liścia czy skóry delfina, chemicy osiągają już spore sukcesy, jeśli chodzi o kosmetyki biomimetyczne, głównie peptydy. Te uzyskiwane syntetycznie krótkie łańcuchy aminokwasów są identyczne z czynnikami wzrostu znajdującymi się w ludzkiej skórze. To „inteligentne” cząsteczki naprawcze, które docierają głęboko do miejsca przeznaczenia i przywracają właściwe procesy zachodzące w skórze.

 

 

Rola peptydów jako takich

Związki te stymulują czynniki wzrostu, zwiększają syntezę kolagenu i elastyny, czego efektem jest spłycenie zmarszczek i poprawa wyglądu skóry. Są silnymi antyoksydantami, neutralizują wolne rodniki, ułatwiają transport innych substancji w głąb skóry. Redukują podrażnienie i zaczerwienienie, wzmacniają odporność skóry, chronią przed uszkodzeniem DNA komórek i naprawiają uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV. Hamują neuroprzekaźniki, rozluźniają mięśnie twarzy i w aktywny sposób przeciwdziałają tworzeniu się zmarszczek mimicznych, wyraźnie opóźniają procesy starzenia się.

 

 

Zastosowanie preparatów z peptydami biomimetycznymi 

  • nowoczesne terapie anti-aging
  • innowacyjne koktajle do mezoterapii
  • profilaktyka przeciwstarzeniowa
  • walka z cellulitem i utratą jędrności skóry na brzuchu, udach i pośladkach
  • spłycenie zmarszczek 
  • zniwelowanie przebarwień
  • poprawa gęstości włosów i lepsza jakość łodygi włosa.

 

 

Mezoterapia biomimetyczna

Czas zabiegu to około 20 minut i choć już po pierwszym widać poprawę wyglądu skóry, zalecana kuracja obejmuje 4 zabiegi w odstępach 2-3-tygodniowych, a dla podtrzymania efektów 2-3 takie serie w roku. 

Bezpośrednio po procedurze skóra jest lekko zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta, toteż trzeba uprzedzić klientkę, że do 48 godzin po zabiegu nie powinna ona korzystać z sauny, basenu, solarium oraz unikać intensywnej ekspozycji na słońce. 

Zaczerwienienie i obrzęk mogą się utrzymywać po wyjściu z gabinetu, a towarzyszą im niekiedy wyraźne siniaki oraz widoczne drobne grudki, które wchłaniają się następnego dnia. Przez około dwa, trzy tygodnie lepiej więc chronić skórę przed podrażnieniami. Jak? Unikać szorstkich ręczników, preparatów kosmetycznych na bazie alkoholu, peelingów, masaży itp.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ